Strona główna arrow Aktualności arrow "Bezpieczna droga do szkoły" - konkurs plastyczny

„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY" - KONKURS PLASTYCZNY

22 września 2009r.

   Już po raz dziesiąty odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny pt. „ Bezpieczna droga do szkoły" zorganizowany dla uczniów klas pierwszych przez Komendę Miejską Policji i firmę Statoil, która ufundowała cenne nagrody dla zwycięzców oraz nagrody pocieszenia dla wszystkich uczestników konkursu. Uczniowie najmłodszych klas w pierwszych tygodniach swojego pobytu w szkole poznają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Nauczyciele w ramach zajęć edukacyjnych, objaśniają uczniom znaczenie znaków drogowych, analizują różne sytuacje związane z poruszaniem się po drodze, odpowiadają na pytania „Kiedy można bezpiecznie przejść przez jezdnię ?." Zajęcia plastyczne, muzyczne i ruchowe oraz spotkania z przedstawicielami Komendy Policji utrwalają umiejętność prawidłowego przechodzenia przez ulicę oraz znajomość podstawowych znaków drogowych. Podsumowaniem akcji „Bezpieczna droga do szkoły" jest konkurs plastyczny , w którym biorą udział wszyscy uczniowie klas pierwszych. Maluchy na zajęciach w szkole wykonują samodzielnie prace plastyczne. Wychowawca i uczniowie poszczególnych klas wybierają trzy najpiękniejsze prace, które są przekazane organizatorom konkursu. W bieżącym roku szkolnym l miejsce i główną nagrodę (rower wraz z oprzyrządowaniem) zdobył uczeń klasy Ic - Mateusz Szymański. Drugie miejsce zdobyła uczennica klasy Ib - Wiktoria Mamczyc, która otrzymała grę planszowa pt. „Ulica", zaś III miejsce- uczeń klasy Id Jakub Jałbrzykowski -otrzymał w nagrodę strój sportowy.

Oto, co powiedział zwycięzca konkursu -Mateusz Szymański

„ Mam na imię Mateusz i chodzę do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży. Moją wychowawczynią jest pani Bożena Wachowska. Bardzo lubię swoja klasę. We wtorek na lekcji wychowania fizycznego ogłoszono wyniki konkursu plastycznego, w którym brałem udział. Okazało się, że to ja wygrałem główną nagrodę, czyli rower. Nie mogłem w to uwierzyć. Gdy malowałem swoją pracę na zajęciach z plastyki myślałem o tym rowerze Chciałem go wygrać. Trochę było ciężko. Wiele prac podobało się pani i dzieciom. Dużo pracy włożyłem w to malowanie, ale opłacało się. Pierwszy raz coś wygrałem. Spełniło się moje marzenie. Teraz będę brał udział w każdym konkursie."

 


 


© 2015 SP 7 ŁOMŻA
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.